0

TURMALIN – chroni przed zazdrością, egoizmem i nieufnością.

Turmalin - to bardzo ceniony kamień szlachetny. Był już w czasach starożytnych w basenie Morza Śródziemnego,  a do Europy trafiły dopiero w początkach osiemnastego wieku, przywiezione przez holenderskich kupców z Cejlonu w 1703 r. Kamienie te określano syngaleskim słowem „turmali” (wielobarwny). I rzeczywiście wielość barw turmalinów jest nieograniczona. Różne kolory mogą występować nawet w obrębie jednego kryształu. W zależności od zabarwienia i składu chemicznego.

Turmalin ⚛ wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, przynosząc jasność i uspokojenie. Ciekawe, że gdy jest rozgrzewany, kryształ turmalinu wytwarza przeciwne ładunki elektryczne na przeciwnych końcach kryształu. ⚛ pomaga w zasypianiu i rozwiewa uczucie strachu. ⚛ odpowiada za przyjaźń, bogactwo i miłość. Zaliczany jest do kamieni słonecznych w związku z tym przyciąga przyjaźnie i inspiracje i ułatwia porozumienie.

⚛ chroni przed zazdrością, egoizmem i nieufnością.

⚛ rozprasza lęki i pomaga w zasypianiu. Kiedyś zawieszano go na szyi małym dzieciom uczącym się chodzić.

⚛ ma zdolność obniżania gorączki i łagodzenia oparzeń oraz dolegliwości dróg oddechowych.

⚛ pomocny jest również przy przeziębieniach i zawrotach głowy.

⚛ chroni przed negatywną energią i uczy cierpliwości.

⚛ Turmalin różowy (miłość, spokój, radość, uleczanie ran emocjonalnych). Kamienie o kolorze różowym wiąże się z miłością i czakrą serca. Różowy turmalin symbolizuje żeńską energię ying, jest wspaniałym kamieniem wspierającym uleczanie ran emocjonalnych, szczególnie z dzieciństwa. Turmalin różowy może być używany do „zalepiania dziur” w aurze powstałych przez negatywne związki lub bycie wykorzystanym przez kogoś. Noszenie różowego turmalinu przy sobie w ciągu dnia pomaga w uwalnianu od stresu, napięcia, depresyjnych myśli i paniki. Osoby które zamknęły się na emocje różowy turmalin wspiera w przywracaniu pasji życia i zapału. Poza tym ten kamień uspokaja, pomaga w odczuwaniu radości, szczęścia i zrelaksowania.

⚛ Czarny turmalin (zwany też szerl, szerszel lub skoryl) Aktywizuje pierwszy czakram i poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową. Pomaga leczyć zaburzenia związane ze złą pracą nadnerczy, a także artretyzm, zapalenie nerwu, stwardnienie rozsiane, zaburzenia pamięci, zawroty głowy, chorobę lokomocyjną, dysleksję, dezorientację i niepokój. Usuwa z organizmu negatywne emocje i energie oraz chroni przed zewnętrznymi złymi wpływami.

⚛ Kwarc Turmalinowy Jest przezroczystym kwarcem z czarnym kryształem turmalinu w środku, w ten sposób wiąże dwie siły w jednym. Taka kombinacja pomaga w balansowaniu naszych skrajności, w ten sposób, żeby mogły pozostawać w harmonii. Jest to ziemny kamień, który rozprasza negatywności i ma właściwości ochronne. Kwarc z turmalinem (igły czarnego turmalinu znajdują się w przezroczystym kwarcu) otwiera siódmy czakram i powoduje oczyszczenie i zrównoważenie energetyczne całego organizmu. Gdy ma kształt stożka lub piramidki, sprawia, że z ciała zostają wydalone wszystkie toksyny. Do leczenia i oczyszczania używaj okruchów turmalinowych płytek (najlepiej o naturalnym zakończeniu) albo oszlifowanych kamieni.

W astrologii turmalin wiąże się ze znakiem Wagi, Skorpiona i Koziorożca.

Pielęgnacja:

Raz na dwa lub trzy tygodnie oczyścić pod bieżącą letnią wodą i wystawić na działanie promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *