0

Czym jest tajemnicze Kumihimo?

Odpowiadamy, czym jest tajemnicze kumihimo. Jest to tzw. plecionka, najczęściej z różnokolorowych nitek, tradycyjnie jedwabnych, choć nie tylko.

Historia tego typu rękodzieła nie jest dokładnie znana. Wiadomo nam, że ma ona swoje korzenie jeszcze,  kiedy buddyzm przybył do Japonii. Wtedy kolorowe plecione sznurki zaczęły być używane do przeganiania złych duchów. A sam proces plecenia był formą medytacji dla mnichów.

Kiedyś kumihimo były elementem do zawiązywania szat mnichów. Później sznurki te zaczęły być popularne również wśród klasy samurajskiej, gdzie wiązano nimi poszczególne elementy zbroi oraz obwiązywano nimi samurajskie miecze dla lepszego chwytu. Gdy nadszedł kres samurajskiej kultury, kumihimo stały się elementem tradycyjnego japońskiego ubioru – kimona.

12d7cf725d76eb9d93d6ac85be6dccec--loom-knitting-knot

Tradycyjnie kumihimo wyrabia się przy użyciu drewnianego narzędzia przypominającego miniaturowy stołek. W swojej konstrukcji ma specjalne rowki, w które wsuwa się nitki wychodzące z dziurki w środku,gdzie tworzy się sznurek.

Współcześnie kumihimo można pleść za pomocą specjalnych dysków. W zależności od ich kształtów otrzymamy różne kształty plecionki. pol_pm_Dysk-Kumihimo-027n-1sztuka-63054_1

Znajdziesz go w naszej ofercie!

Dysk Kumihimo jest wykonany z gęstej pianki. Jest mocny i stabilnie trzyma nici. Dzięki niemu możesz łatwo tworzyć piękne projekty biżuterii. Ponieważ jest przenośny, możesz z łatwością wykonywać swoje projekty niemal wszędzie.

pol_pm_28-10-2017-Pakiet-startowy-KURS-KUMIHIMO-63539_1pol_pm_28-10-2017-Pakiet-startowy-KURS-KUMIHIMO-63539_2 Ten rodzaj rzemiosła daje dużo możliwości. Możesz użyć wielu rodzajów i grubości sznurka. Możesz dodatkowo wpleść różne koraliki, czy kamienie.

Jak zrobić bransoletkę ze sznurków jedwabnych na tym dysku? Sprawdź koniecznie nasz tutorial!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *